Úvodná stránka Ubytovanie Aktivity v lete Aktivity v zime Cenník ubytovania Kontakt

Letná turistika - Západné Tatry Roháče

Letná turistika v Roháčoch je vyhľadávaná medzi turistami pre pomerne ľahkú dostupnosť. Západné Tatry poskytujú rozmanité túry od menej náročných až po náročnejšie hrebeňové. Náučné chodníky informujú o flóre a faune na tomto jedinečnom kúsku Tatier. Najznámejšie sú túry okolo Roháčskych plies a k Roháčskemu vodopádu.

Turistika - Skorušinské vrchy

Skorušinské vrchy nemajú sezónne obmedzenia, tak ako Tatry. Návštevníci môžu využívať turistické chodníky vedúce na najvyšší vrch pohoria Skorušinu (1314 m n.m.) celoročne. Vzdialenosť od Zuberca 7 km. Z rozhľadne sú nádherné pohľady na Západné, Vysoké a Poľské Tatry. Vidno aj Babiu horu, Choč, Rozsutec, Oravskú priehradu, atď...

Aquaparky

V blízkom okolí nájdete hneď tri aquaparky s termálnou vodou s celoročnou prevádzkou. Najbližšie leží MEANDER PARK v Oraviciach (11km). Ďalšími možnosťami sú TATRALANDIA v Liptovskom Mikuláši (30 km) a THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ (35 km).

Jaskyne

Verejne prístupné jaskyne v Demänovskej doline v neďalekých Nízkych Tatrách sa určite oplatí navštíviť. Od Zuberca sú vzdialené 45km.
Demänovská jaskyňa slobody vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne. V Demänovskej ľadovej jaskyni vzniká ľadová výplň asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh.

Liptovská Mara

V lete ide o najvýznamnejšie rekreačné stredisko, od Zuberca asi 25 km. Liptovská Mara je priehrada na Váhu vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou v SR. Priehrada s vyrovnávacou nádržou môže zadržať 365 mil. m3 vody, najviac na územi SR. Každoročne ju navštívia tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou Liptov.

Oravská priehrada

Oravská priehrada a príležiace strediská, z ktorých najznámejšia je Slanická osada, lákajú každoročne tisícky turistov, ktorí tu nachádzajú nespočetnú paletu vodných športov a mnoho iných možností. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky: vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie. windsurfing, jachting, vyhliadkové plavby loďou a iné. Iných možno zaujme rybolov, či turistika do okolitej prírody, ktorú možu pokojne spojiť s hubárčením či hľadaním iných lesných plodín na ktoré krajina nie je skúpa.
Vzdialenosť od Zuberca: 25 km

Múzeum Oravskej dediny

V múzeu sú objekty z celého regiónu Oravy. Areál je rozčlenený na niekoľko častí: Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy, Kostol s cintorínom a Mlynisko. Každá časť sústreďuje charakteristické typy stavieb ľudovej architektúry regiónu. Tak ako v skutočnej dedine sú tu obytné a hospodárske stavby (domy, usadlosti, komory, senníky, salaš a i.), remeselnícke objekty (kováčska vyhňa, hrnčiarska pec) i technické stavby (mlyn, valcha, mangeľ, olejáreň). Areálom preteká horský potok Studená, z ktorého je napojený vodný náhon pre mlyn a valchu. Múzeu dominuje drevený kostol sv.Alžbety zo Zábreže z 15.storočia. Vzdialenosť od Zuberca: 4 km

Oravský Podzámok

Oravský Podzámok je nerozlučne spätý s existenciou Oravského hradu postaveného na brale týčiacom sa nad riekou až do výšky 112 m. Hrad sa spomína už v polovici 13. storočia, ale obec v podhradí vznikla pravdepodobne neskôr. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1559. Vyvinula sa z hradného majera, ktorý založili Thurzovci v polovici 16. storočia.
Vzdialenosť od Zuberca: 29 km

Kvačianska a Prosiecka dolina

Patria medzi vyhľadávané turistické lokality. Sú určené hlavne pre nenáročných turistov a vhodné aj pre deti. Vzdialenosť od Zuberca 10 km.